KONUM SEÇ

 - 

REZERVASYON YAP
  • OTELLER
  • MENÜ
  • TEKLİFLER
REZERVASYON YAP

Otelimizde yapacağınız konaklamalarda HES kodu almanız gerekmektedir.

GİRİŞ TARİHİ - ÇIKIŞ TARİHİ

 - 

YETİŞKİN
REZERVASYON
GİRİŞ TARİHİ - ÇIKIŞ TARİHİ

 - 

OTELLER

Can Bonomo, İlk Kişisel Resim Sergisi “Anachronismus” ile The Marmara Pera’da

Can Bonomo’nun, resim ve illüstrasyon çalışmalarından oluşan ilk kişisel sergisi “Anachtonismus”, The Marmara Pera Oteli’nde izleyicilerle buluşuyor. Markalar, sanat ve sanatseverler arasında köprüler kurmayı amaçlayan Sade Kolektif ile, İstanbul’un tarih kokan sanat merkezlerinden birinde konumlanan The Marmara Pera’nın birlikte hayata geçirdiği “Pera’da Sanat” projesi kapsamında açılan sergi, 22 Ekim – 20 Kasım 2015 tarihleri arasında ziyaret edilebilir.

Dijital baskı, illüstrasyon, yağlı boya, duvar boyası gibi bir çok farklı malzeme ve tekniği bir araya getiren Bonomo eserlerinde, tarihsel imgeleri, şimdiki zamanın öğeleri ile birleştiriyor. Birbirlerinden, kronolojik ve mantıksal olarak tamamen bağımsız olan objeler, illüstratif figürlerin desteğiyle eğlenceli, renkli ama düşündürücü kavramsal işlere dönüşüyor. Hızla gelip geçen popüler kültür öğeleri, tarihin beynimizde bıraktığı görsel hafızamız, geçmişin ruhumuzda bıraktığı duygusal izler, yankılanan mesajlar, günlük hayatın sıradan parçaları ve zaman kavramının oyunları... Tüm bunlar, Bonomo’nun resimlerinde bilinçaltımızın fotoğrafları olarak karşımıza çıkıyor.

Can Bonomo: “Zamanın karmaşıklığı içerisinde “Anakronizm” en eğlenceli durum”
Sergiye adını veren “Anachronismus”,“Herhangi bir olay ya da varlığın içinde bulunduğu zaman dilimi (dönem) ile kronolojik açıdan uyumsuz olması” anlamına geliyor. Bonomo, eserlerinde ti’ye alarak sorguladığı bu kavram için şunları söylüyor: “Zamanın lineer bir fonksiyon olmadığını, saatlerimize bakıp geç kaldığımız sanrısını bize yaşatan şeyin ise insan icadı bir yanılgı olduğunu düşünüyorum. 2015 yılındayız ve saati ölçebilen tek şey hala ve sadece saatin kendisi. Bu karmaşık ve bilinmezliklerin içerisinde en eğlenceli bulduğum durum Anakronizm. Cep telefonuyla konuşan bir Napoleon ya da uzayda bir astronota muz ikram edilmesi zaman kavramını eğlenceli bir biçimde alter ediyor.”

Can Bonomo Kimdir?
1987 yılında İzmir’de doğan Can Bonomo, İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü’nden mezun oldu. Öncesinde radyoculuk, televizyon programı sunuculuğu ve oyunculuk yapan sanatçı, ilk müzik albümü Meczup’u 2011 yılında çıkardı. 2012 yılında ikinci albümü “Aşktan ve Gariplikten”i, 2014 yılında ise üçüncü albümü “Bulmam Gerek”i yaptı. Bonomo, 2012 Bakü'de gerçekleştirilen 2012 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye'yi temsil etti. Müzik hayatında bir çok ödülün sahibi oldu. Şiiri hayatının tam ortasına koyduğunu söyleyen sanatçı, 2014 yılında, Küçük İskender'in editörlüğünü yaptığı ilk şiir kitabı “Delirmek Belirmektir”i yayınladı.

Müzik ve şiir hayatının yanısıra atölyesinde uzun yıllardır illüstrasyon ve resim çalışmalarını sürdüren Bonomo, karışık teknik çalışmaları içeren ilk kişisel sergisi “Anachronismus” ile karşımıza çıkıyor.

“PERA’DA SANAT” PROJESİ HAKKINDA:
Pera’da Sanat; sanat odaklı pazarlama iletişimi hizmetleri veren Sade Kolektif ile sanatın kalbinde nefes alan ve açıldığı günden bu yana desteklediği projelerle sanata nefes veren The Marmara Pera’nın, ortaklaşa hayata geçirdiği bir sanata destek projesidir.

SADE KOLEKTİF HAKKINDA:
Sade Kolektif, çağdaş sanat gelişimini desteklemek üzere yola çıkan üç sanatsever iletişimci tarafından oluşturulmuş, merkezine ‘sanat’ı alan bir pazarlama iletişimi ajansıdır. Kurucularının pazarlama iletişimi deneyiminden yararlanarak; markalarla sanat ve sanat kurumları ile sanatseverler arasında köprüler kurmayı amaçlar. Markalara, sanat kurumlarına ve sanatçılara katkıda bulunmak amacıyla sanat odaklı pazarlama iletişimi stratejileri geliştirmekte ve hayata geçirmekte, yaratıcı sanat projeleri üretmektedir.

Anachronismus sergi alanı Salı günleri hariç tüm hafta boyunca 11:00 – 18:00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Hashtagler: #TheMarmara #Anachronismus #Peradasanat #SadeKolektif

The hotel grounds are gorgeous, with spectacular views from the pool and the terrace restaurant. Our room had an enormous balcony with breathtaking views.

The Marmara Bodrum

Sevdikleriniz ile birlikte sevgi ve huzur dolu, sağlıklı Bayramlar dileriz🤍🙏🏼 https://t.co/NumRsaMEPN

The Marmara Group

Kafessiz Yumurta Tedarik Taahhüdü18 Ara 2020

BENİ OKU