KONUM SEÇ

 - 

REZERVASYON YAP
  • OTELLER
  • MENÜ
  • TEKLİFLER
REZERVASYON YAP

Otelimizde yapacağınız konaklamalarda HES kodu almanız gerekmektedir.

GİRİŞ TARİHİ - ÇIKIŞ TARİHİ

 - 

YETİŞKİN
REZERVASYON
GİRİŞ TARİHİ - ÇIKIŞ TARİHİ

 - 

OTELLER

Blog

20. İSTANBUL TİYATRO FESTİVALİ'NDE ÖNE ÇIKAN OYUNLAR27 Nis 2016

İlki 1989 yılında gerçekleştirilen ve 2002 yılından itibaren her iki senede bir düzenlenen İstanbul Tiyatro Festivali, bu sene 20. kez perdelerini açıyor. 1 ay boyunca, 90'a yakın gösterimin, 25 farklı mekanda sahneleneceği bu festivalde, ücretsiz birçok söyleşi, sergi ve workshop gerçekleştirilecek. Sanatı desteklemeyi organizasyon kültürü haline getirmiş The Marmara Hotels'in konaklama sponsorluğu olduğu ve 3-28 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek 20. İstanbul Tiyatro Festivali'nde görmeden geçemeyeceğimiz bazı oyunları sizler için sıraladık.

GODOT'YU BEKLERKEN

Tiyatro festivalinden bahsedip, yazıya Godot'yu Beklerken ile başlamamak olmaz. Orijinal ismi "En Attendant Godot" olan, beklemek ve beklenti üzerine yazılmış, insanlığa basitçe kendisini gösteren bu oyun, Samuel Beckett'in en önemli eserlerinden biri sayılmaktadır. Aynı zamanda festivalin açılış oyunu olan Godot'yu Beklerken, Şahika Tekand ve Stüdyo oyuncuları tarafından sahnelenecek. 3 ve 4 Mayıs tarihlerinde, saat 20:30'da, Uniq Hall'de sahnelenecek oyunla ilgili paragrafımızı kapatmadan önce, oyundan ufak bir sahne karar vermenize yardımcı olacaktır.

- Dokunma bana! bir şey sorma! Bir şey söyleme! Yanımda kal!
- Hiç terk ettim mi seni?
- Gitmeme izin verdin.

MERHAMETLİLER

Öneli kitapların tiyatro uyarlamalarıyla dikkat çeken festivalde, sabırsızlıkla beklenen oyunlardan biri de Merhametliler. Jonathan Littell'ın Yahudi soykırımını bir Nazi subayının gözünden ele alan romanı The Kindly Ones'ı (Les Bienveillantes) Guy Cassiers ile Erwin Jans'ın uyarlaması ve yine Guy Cassiers'in yönetmenliğiyle izleyeceğiz. Çarpıcı konusunun yanı sıra; sahne, kostüm tasarımları ve müzikleriyle dikkat çeken oyun, 6-7 Masyı tarihlerinde Uniq Hall'de sahnelenecek. 7 Mayıs'ta oyun sonrası Guy Cassiers ile söyleşi yapılacağının da bilgisini vermiş olalım.

SHAKESPEARE'İN BÜTÜN ÖLÜMLERİ

Ölümünün 400. yılında, Shakespeare'i kendi ölümleriyle anmak kadar anlamlı bir saygı duruşu olamazdı herhalde. Shakespeare'in edebiyat dünyasına armağan ettiği 75 farklı ölümü, İngiltere'nin 4 Clown'u olan Spymonkey (Aitor Basauri, Stephan Kreiss, Petra Massey ve Toby Park) Tim Crouch yönetmenliğinde yeniden yorumlayacaklar. Zeka, komedi, ahlaksızlık ve şiirselliğin bir arada olacağı bu son derece farklı oyun 24-25 ve 26 Mayıs tarihlerinde Moda Sahnesi'nde perde alacak. Yine bu oyundan sonra da, 24 Mayıs'ta söyleşisinin yapılacak olması merkalıları için sevindirici bir haber oldu. 

E-MÜLTECİ.COM

Festivalde yer alan oyunlar arasında en dikkat çekici senaryolardan biri diyebileceğimiz E-Mülteci.com'u yazan ve yöneten isim Sedef Ecer. Sosyal medya hesaplarından takip edilen üç farklı kadının Guatemala, Vietnam ve Türkiye'de başlayan üç farklı hikayesini izleyeceğimiz bu oyunda Meltem Cumbul ve Fehmi Karaarslan'ın yanı sıra, arka plan ekranda Ahu Türkpençe, Ece Dizdar, Fırat Tanış, Gizem Soysaldı, Mathilda May, Okan Bayülgen ve Tilbe Saran yansıtılacaklar. 9 ve 10 Mayıs atrihlerinde, saat 20:30'da, Üsküdar Stüdyo Sahne'de oynanacak olan bu oyunu kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

 

Festivalle ilgili gelişmeleri ve sürprizleri The Marmara Hotels sosyal medya hesaplarından takip edebileceğinizi belirtir, sanat dolu 1 ay geçirmenizi dileriz...

Can BRODO

Pazarlama Uzmanı

2. ULUSLARARASI GENÇ YETENEKLER MÜZİK YARIŞMASI BAŞLIYOR

19 Nis 2016

RUH VE BEDENİNİZE EN BÜYÜK HEDİYE: YOGA

30 May 2016

The hotel grounds are gorgeous, with spectacular views from the pool and the terrace restaurant. Our room had an enormous balcony with breathtaking views.

The Marmara Bodrum

Sevdikleriniz ile birlikte sevgi ve huzur dolu, sağlıklı Bayramlar dileriz🤍🙏🏼 https://t.co/NumRsaMEPN

The Marmara Group

Kafessiz Yumurta Tedarik Taahhüdü18 Ara 2020

BENİ OKU