KONUM SEÇ

 - 

REZERVASYON YAP
  • OTELLER
  • MENÜ
  • TEKLİFLER
REZERVASYON YAP

Otelimizde yapacağınız konaklamalarda HES kodu almanız gerekmektedir.

GİRİŞ TARİHİ - ÇIKIŞ TARİHİ

 - 

YETİŞKİN
REZERVASYON
GİRİŞ TARİHİ - ÇIKIŞ TARİHİ

 - 

OTELLER

Blog

35. İstanbul Film Festivali’nde Kaçırmamanız Gereken 5 Film07 Nis 2016

Yılın en sevdiğimiz zamanları, bahar gelmiş, hava ısınmış, günler geç kararıyor, bir de en güzeli; şehre festival gelmiş, hoş gelmiş! The Marmara Otelleri’nin konaklama sponsorluğunu üstlendiği İstanbul Film Festivali, bu sene 35. yılını kutluyor. 7-17 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek ve 200’ü aşkın filmle sinefillerin gönlünü fethedecek festivalde merakla beklenen 5 filmi sizin için sıraladık. Festivalden haberler ve davetiye fırsatları için The Marmara’yı sosyal medyada takip etmeyi unutmayın diyerek film önerilerimize geçiyoruz.

YÜCE SEZAR! (Hail, Caesar!)

Yönetmen: Ethan Coen & Joel Coen

Hollywood’un dahi yönetmen biraderleri Coen’ler, yine bir Hollywood hikayesi ile karşımızda. Soğuk Savaş’ın hüküm sürdüğü yılları kendilerine has ironi ve üslupla anlatarak, hikayenin geçtiği dönem olan Amerikan film endüstrisinin altın çağına selam çakıp, “starlık” kavramını sorguluyorlar. Başrollerde Scarlett Johansson, George Clooney, Channing Tatum, Ralph Fiennes, Josh Brolin, Tilda Swinton, Frances McDormand gibi ‘’star’’ isimlerin olması ise tam Coen’lere göre.

Yüce Sezar

ŞÖVALYE (Chevalier)

Yönetmen: Athina Rachel Tsangari

Ege Denizi’nde geçen hikayede, komşumuz Yunanistan’dan çıkan yönetmen Atina Rachel Tsangari, kamerasını bu kez toplumun ‘’erkeklik’’ algısına yöneltiyor. Oyuncu kadrosunun tamamını erkek oyuncuların oluşturduğu film, iyi bir cinsiyet eleştirisi olarak tanımlanabilir.

Şövalye

YILANIN KUCAĞINDA (El Abrazo de la Serpiente)

Yönetmen: Ciro Guerra

Kolombiya yapımı ve gerçek bir festival filmi diyebileceğimiz bu eser, ülkesinin “Yabancı Dilde En İyi Film” dalında Oscar adaylığına hak kazanan ilk film olma özelliğini de taşıyor. En prestijli festivallerden biri olan Cannes’dan ödül alarak dönmeyi başardığını da ekleyelim. Amazon yerlisi Şaman Karamakate’nin, şifalı bir bitki arayışındaki iki bilim insanıyla kesişen öyküsünü anlatan bu film, siyah-beyaz olarak çekilmiş.

Yılanın Kucağında

HITCHCOCK / TRUFFAUT

Yönetmen: Kent Jones

Kent Jones, sinemanın iki dev ismi François Truffaut ve Hitchcock arasındaki söyleşileri hikayeleştirerek, hem sinemaseverler için heyecan dolu bir deneyim hem de arşivlik bir iş çıkarıyor.

Hitchcock

KÖPEĞİN KALBİ (Heart of a Dog)

Yönetmen: Laurie Anderson

Kartvizitinde birçok ünvan barındıran sinemacı, müzisyen ve sanatçı Laurie Anderson, köpeği Lolabelle’in ölümünden yola çıkarak 11 Eylül sonrası Amerika’sını anlatıyor ve izleyiciyi perdeye kilitlemeyi başarıyor.

Köpeğin Kalbi

Can BRODO

Pazarlama Uzmanı

Kendinizi ‘’Şifa Veren Eller’’ ile Şımartın!

11 Mar 2016

İstanbul’un En İyi 10 Sokak Lezzeti

13 Nis 2016

The hotel grounds are gorgeous, with spectacular views from the pool and the terrace restaurant. Our room had an enormous balcony with breathtaking views.

The Marmara Bodrum

Sevdikleriniz ile birlikte sevgi ve huzur dolu, sağlıklı Bayramlar dileriz🤍🙏🏼 https://t.co/NumRsaMEPN

The Marmara Group

Kafessiz Yumurta Tedarik Taahhüdü18 Ara 2020

BENİ OKU