• GİRİŞ TARİHİ
  • ÇIKIŞ TARİHİ
  • YETİŞKİN
  • REZERVASYON
Değerli Misafirimiz, The Marmara Taksim otelimiz size özel fiyatlardan hizmet vermektedir.
  • KATEGORİLER
  • ETİKETLER
  • GÜN

PERA'DA SANAT DOLU BİR GÜN

  • 18 EKİ 2018
  • GEÇEN YIL

Sonbaharın gelmesi, yaprakların dökülmesine ve sararmasına işarettir deriz hep. Ama ilk defa Ekim ayını acı tatlı, inişli çıkışlı olsa da güzel geçiriyoruz sanki.. Kışa geçiş ayı olarak bilinen sonbahar aylarında; İstanbul gibi metropol şehirler için sergiler, fuarlar, indirimler ve kışa merhaba etkinlikleri söz konusudur. Bu yazımda da size hem güzel ve yararlı bir sergiden, hem de Pera’da bir gününüzü en verimli şekilde nasıl geçirebileceğinizden bahsedeceğim.

Nereden gelmeyi tercih edersiniz bilemem ama Pera ve Odakule taraflarına giderken mutlaka bir tramvay havası yaşayın derim. Sizi eskilere götürürken, Avrupa’daymış hissi yaşatan tramvay, Taksim’in değişmeyen en güzel özelliği olsa gerek:) Tramvaya kurulup, Odakule’ye doğru ilerledikten sonra tüm günün enerjisini toplamak için nefis bir bahane üreteceğiniz Miss Pizza’ya uğramanızı tavsiye ederim. Koca ve lezzetli bir pizzanın ardından şimdi biraz gezme, görme, tazelenme vakti.

The Marmara Pera’nın köklü restoranı Cafe Marmara’da kahvenizi yudumlayıp Pera’da Sanat sergi katında ‘’Doğa İçin Sen’’ fotoğraf sergisine göz atmanızı öneriyorum. Sergiden bahsedecek olursak; NN Hayat ve Emeklilik Sigorta şirketinin düzenlediği; şehir hayatında doğa ile farkındalık yaratıp, yaratıcılığın fotoğraflara döküldüğü yarışmada; finale kalanların eserleri sergileniyor. Serginin en temel amacı gelecek için farkındalık yaratmak olarak konumlandırılıyor.

NN Hayat ve Emeklilik sigorta şirketi; müşterilerine ayrıcalık sunmak için kullandığı ‘’Önce Sen’’ mottosunu, bu kez doğaya dikkat çekmek için kullanarak sosyal medya üzerinden bir yarışma düzenliyor, yarışmaya 3.500 kişiye yakın katılım sağlanıyor. Finale kalan 20 fotoğrafta The Marmara’nın Pera’da Sanat sergi alanında sergileniyor. Doğa ve huzura çağrışım yapan fotoğraflar gerçekten iç açıcı… Sergiyi 15 Ekim – 15 Kasım tarihleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Günümüzde değerini gitgide kaybeden doğa için, hem eğlenceli hem de teşvik edici şekilde farkındalık yaratan bu sergi ve benzeri işler gerçekten ihtiyaç var.

NN Hayat ve Emeklilik paylaşılan fotoğraflardan ilk 20’yi belirleyerek Ege Orman Vakfı'na 2.000 fidan bağış gerçekleştirdi ve ilk 3 fotoğrafı da ödüllendirdi. Bu tarz işlere gerçekten hasret kaldığımız için sergi kısmını biraz uzun tuttum:)

Sergi ve sanat kısmı bittiyse, şimdi yemek vakti diyerek sergiye 800 m uzaklığında Chapelle Pera’nın müthiş ambiyansında nefis bir akşam yemeği yiyip ardından kendinizi Beyoğlu’nun eğlenceli sokaklarına atabilirsiniz..

Herkese Sevgiler,,,

PAZARLAMA UZMAN YARDIMCISI
YASEMİN İKBAL
    LÜTFEN OTEL SEÇİN