KONUM SEÇ

 - 

REZERVASYON YAP
  • OTELLER
  • MENÜ
  • TEKLİFLER
REZERVASYON YAP

GİRİŞ TARİHİ - ÇIKIŞ TARİHİ

 - 

YETİŞKİN
REZERVASYON
GİRİŞ TARİHİ - ÇIKIŞ TARİHİ

 - 

OTELLER

Blog

Taşı Toprağı Altın İstanbul14 Oca 2016

Herkes İstanbul’un muhteşem bir şehir olduğu konusunda hemfikirdir! ;) Şehrin güzelliğine tekrar tekrar hayran kalmak için elime geçen tüm fırsatları değerlendirdiğim doğrudur. Vaktim varken Boğaz’da yeterince yürümediğim ya da modern sanat müzelerini es geçip gezmediğim için sonradan pişman olmak istemem kesinlikle. Günün birinde sürekli Pazar kahvaltısı yaptığım o küçük pastanenin artık orada olmadığını kabullenebileceğimi pek sanmıyorum. Gözüme hep gizemli görünen Haliç manzarasına karşı bir fincan Türk kahvesi daha içmeden buralardan gitmek istemiyorum. Bir daha hiç duymamaktansa, her gün ezan sesiyle uyanmış olmayı tercih ederim. Bu uyumayan şehrin çılgın maceralarını kaçırmamak adına her gün, her dakika dışarıda olmak için inanılmaz bir istek var içimde çünkü günün her saatinde yapılacak bir şeyler mutlaka var. Osmanlı Padişahı 1. Ahmet tarafından Mimar Sinan’a yaptırılan Sultanahmet Camii’ndeki tarih kokan her bir taşa dokunmak, Ayasofya’nın ünlü kedisinin fotoğrafını çekmek isterim. Çıplak ayaklarımla koşabileceğim tüm parklarda ayak izlerimi bırakırım. Heybetli Dolmabahçe Sarayı’nın civarından geçerken bütün ağaçları mutlaka kucaklarım, sonradan özlemeyeyim diye… Beni bu şehre bağlayacak bütün insanlara bakıp, yüzlerini hafızama kazırım. Ne zaman ruhumun kaybolup gittiğini hissetsem, etrafımdaki yüzlerce minarenin bana rehber olmasına izin veririm.  Alışveriş merkezleri ve gökdelenler arasında yolumu kaybedip, dünyanın çatısına ulaşmak için her birine tırmanmak isterim. Boğaziçi Köprüsü’nün parıldayan ışıklarıyla gözlerim kamaşır, kendimi iki kıtanın tam ortasında bulurum birden. Her gün iskeleye yanaşan teknelerin çığlıklarını alır, kendi kafamdaki müziğe katarım. Tarihi Eminönü Balıkçısı’ndan burnuma gelen kokuları içime çekince kendimi sulara bırakasım gelir. Ben bu şehri gittiğim her yerde kalbimde sakladığım ve ayaklarım beni bıkmadan taşıdığı müddetçe bütün İstanbul’u yeniden, tekrar tekrar tavaf edeceğim!

Minay MASIMOVA

Misafir İlişkileri Yöneticisi

Kendinizi ‘’Şifa Veren Eller’’ ile Şımartın!

11 Mar 2016

The hotel grounds are gorgeous, with spectacular views from the pool and the terrace restaurant. Our room had an enormous balcony with breathtaking views.

The Marmara Bodrum

We are happy to participate Imex America 2021. Don’t forget to book your appointment with us! Stand no: EO616 https://t.co/k75wMzXIye

The Marmara Group

Kafessiz Yumurta Tedarik Taahhüdü18 Ara 2020

BENİ OKU