• GİRİŞ TARİHİ
  • ÇIKIŞ TARİHİ
  • YETİŞKİN
  • REZERVASYON
Değerli Misafirimiz, The Marmara Taksim otelimiz size özel fiyatlardan hizmet vermektedir.
  • KATEGORİLER
  • ETİKETLER
  • GÜN

THE MARMARA CHOCOLATE’DAN ENERJİ DOLU SEPETLER

  • 29 KAS 2018
  • GEÇEN YIL

Ve işte yılın en heyecanlı zamanı geldi çattı… Bir yılın daha sonuna geldik, geride bıraktığımız sene herkese farklı mutluluklar, deneyimler ve duygular yaşattı. Dünya için de, Türkiye için de kolay bir sene olmadı, bu nedenle 2019 senesinin herkese önce sağlık, sonra huzur ve en önemlisi ruhlarımızı besleyen o güzel enerjiyi getirmesini diliyoruz. Yaşam enerjimizin yüksek olması ruh sağlığımızı korur, şifa ve iyilik getirir. Aynı zamanda dertler ve sıkıntılar bizler için anlamını yitirir, her şeyi yapabilecek güçte ve heveste oluruz.

The Marmara Collection’ın efsane el yapımı çikolata markası The Marmara Chocolate’ın bu sene ki yılbaşı iletişiminden bahsetmek hem bizi yeni yıl havasına soksun hem de biraz ağzımızı tatlandırsın istedik. Birbirinden lezzetli ve farklı çikolatalara sahip The Marmara Chocolate’ın her sene olduğu gibi bu sene de rengarenk, capcanlı yılbaşı paketleri var. Bu paketlerin görüntüsünün güzelliğinden çok, taşıdıkları anlam çok değerli, dolayısıyla satın alırken; sevdiklerinize sepet dışında bir hediye daha etmiş oluyorsunuz. The Marmara Taksim’in girişinde ki çikolata dükkanından kolaylıkla temin edebileceğiniz bu sepetlere verilen adlar dünyanın en değerli taşlarının isimleridir. Bu taşlar sonsuz iyilik, şifa ve pozitif enerji verir. Sizleri de taşlar hakkında bilgilendirmek için bu yazıyı okuyun istedik; işte yeryüzünün en değerli taşları, ve anlamları.

TURMALİN:Gökkuşağı taşı” olarak da bilinir. Genellikle siyah ve mavimsi siyah renktedir. Eski Mısır’da yeryüzüne çıkarken gökkuşağından geçtiğine inanılırmış. Gökkuşağı taşı olarak anılmasının sebebi bu efsanedir. Yarı değerli taştır. Sezgileri güçlendirdiğine ve nazarı yok ettiğine inanılır.

KRİZOLİT: Olivinin şeffaf ve açık yeşil renkli türüdür. “Peridot” olarak da bilinir. 4000 yıldan beri kullanılan bir taştır. Kleopatra’nın en sevdiği taş olduğu rivayet edilir. Asabiyeti önlediği, melankolikliği ve kuruntuları engellediği, suçluluk duygusuna karşı pozitif etkileri olduğu yönünde inanışlar vardır. Ağustos ayı taşıdır ve aslan ve terazi burçlarının uğur taşıdır.

AKUAMARİN:Su mavisi” olarak bilinen bu nadide taş, ve kristal yapısı prizma şeklindedir, mavi renkli, zümrüt kesimlidir. Şifalı taşlar arasında yer alır. Koruyucu ve sakinleştirici özelliklerinin yanında alerjik rahatsızlıklara da iyi geldiği belirtilir. Gerginliğe ve strese karşı da kullanılabilir. Mart ayının taşıdır ve akrep burcunun uğur taşıdır.

LAPİS: Çok değerli bir taştır. “Lapis lazuli” olarak da bilinir. Koyu mavi ve lacivert renkli, yarı şeffaf, opak nitelikli değerli bir taştır. Sarı metalik renkli de olabilir. Antik Mısır döneminde kullanılmıştır. Fiziksel ve iletişim yeteneklerini artırdığı, tansiyonu düzenlediği, kaygıyı azalttığı, canlılık verdiği ve çocukları korkudan uzaklaştırdığı belirtilir.

SİTRİN: Turuncu renktedir. Sarı, turuncu ve kahverengimsi turuncu renklerinde olabilir. Güven ve güç verdiğine inanılır. Ayrıca, depresyonu önlediği, zihin berraklığı verdiği, neşe ve mutluluk duyguları aşıladığı belirtilir.

KALSEDON: İstanbul Kadıköy limanından diğer ülkelere gönderildiği için “Kadıköy taşı” olarak da bilinir. Anadolu’da “mavi altın” olarak anılır. Genellikle Anadolu’da, yaygın olarak Eskişehir’de çıkarılır. Geçmişi Hititlere kadar dayanır. Mumsu bir parlaklığa sahiptir, yarı opaktır. Genellikle mavi beyaz renklerinde bulunur. Başarı ve gücün sembolü olarak görülen kalsedon taşlarının ruhu beslediğine inanılır.

OPAL:Renk taşı” olarak da bilinir. Zengin renk cümbüşünü andıran görünümü sebebiyle bu adı almıştır. Birçok rengi bünyesinde bulundurur. Saydam, opak, cam parlaklığında görünümü vardır. İçeriklerinde yüzde 30 oranında su vardır. Ekim ayının taşı olan opal, kova ve terazi burçlarının da uğur taşıdır. Birçok faydası ve şifası olduğuna inanılır.

GARNET:Lal taşı” veya “merhamet taşı” olarak da bilinir. Siyah kırmızı renginde, cam parlaklığında bir taştır. Şifa verdiğine inanılan en eski taşlardan biridir. Umutsuzluğa karşı umut ve zor zamanlarda güç verdiğine inanılır. Kurnazlık verdiği ve acımasızlık duygusunu yok ettiği gibi bazı faydaları olduğu belirtilir. Ocak ayının taşıdır ve akrep ve kova burçlarının uğur taşıdır. Yuvarlanmış kristale benzediği için Latince “tane” anlamındaki “garnet” adı verilmiştir. 

Umarız bu bilgiler faydalı olmuştur. Sepetlerin anlamları kadar lezzetleri de ayrı bir konu tabii. O kısmı denemeyi sizlere bırakıyoruz. Beyoğlu ve Taksim’e yolunuz düştüğünde The Marmara Chocolate’a uğrayıp sepetinizi almayı unutmayın, tabii bir de The Marmara Taksim’in kahvesini de içmeden kalkmayın:) Yeni senede bu taşların güzel enerjileri sizinle olsun. Herkese enerji dolu, şahane bir yıl diliyoruz!

PAZARLAMA UZMAN YARDIMCISI
YASEMİN İKBAL
    LÜTFEN OTEL SEÇİN