KONUM SEÇ

 - 

REZERVASYON YAP
 • OTELLER
 • MENÜ
 • TEKLİFLER
REZERVASYON YAP

Otelimizde yapacağınız konaklamalarda HES kodu almanız gerekmektedir.

GİRİŞ TARİHİ - ÇIKIŞ TARİHİ

 - 

YETİŞKİN
REZERVASYON
GİRİŞ TARİHİ - ÇIKIŞ TARİHİ

 - 

OTELLER

Sizin İçin Varız

 • The Marmara Taksim Otelimiz bünyesinde sağlık çalışanlarımızın kalacağı özel dört kat tahsis edildi.

Kullanılacak odalar arasında primer bulaşı minimum düzeye indirgemek için birer oda boş bırakılmıştır (Damlacık enfeksiyonuizolasyon yöntemi)

Odaların tamamı tek kişilik konaklamaya uygun olacak şekilde düzenlenmiştir.

Virüsün karton ve plastik malzemede uzun kalış süresi göz önünde tutularak ve ortamda bulunan her materyalin ayrı bir enfeksiyon kaynağı olabileceği bilgisi kapsamında odalarda bulunan ve çok gerekli olmayan tüm plastik ve karton malzeme toplanmıştır.

Odalarda kullanılacak havlu, çarşaf gibi malzemeler paketler içinde kullanıma hazır bekletilmektedir.

Önemli bir kontaminasyon kaynağı olarak bilinen halı odalardan kaldırılmıştır.

Kettle sapından, kanepe yüzeyine kadar oda içindeki tüm yüzeyler antivirial dezenfektan ile 4 hafta kalıcılık süresi ile dezenfekte edilmiştir.

Banyo günlük temizliği ve dezenfeksiyonunda   klorlu yüzey temizleyiciler ve alkol bazlı dezenfektanlar kullanılmıştır.

Kat koridorlarında havada asılı kalan mikropartikülleri bertaraf etmek için 2 saat ara ile 15 dk. süreli ozon uygulaması yapılması planlanmıştır.

Odaların tamamında ve otelimizin tüm genel kullanım alanlarında 3 -6 ay arası kalıcılığı olan gümüş iyon içerikli dezenfeksiyon uygulaması yapılmıştır.

Oda temizlik talimatı revize edilerek temizlik öncesinde odaların 1 saat süreyle havalandırılması, 15 dakika ozon uygulaması sonrası girilmesi ve belirlenen adımların uygulanmasına geçilmiştir.

Minibar içindeki materyaller tek kullanımlık ürünler ile değiştirilmiştir.

Katta çalışan görevli tulum-eldiven-maske-koruyucu gözlük, gerekirse çizme ile çalışmaktadır. Kat arabası ve temizlik ekipmanları sadece günlük sarf ihtiyaçları ile tefriş edilmiş (buklet malzeme-kâğıt grubu) ve kalıcı dezenfeksiyon uygulanmıştır. Tüm kat görevlilerinin ayakkabı altlarına kalıcı dezenfeksiyon uygulanmış ve aşınma süresi nedeni ile sık sık tekrarlanmaktadır.

Her katta servis alanına yakın bir oda kat görevlisinin kullanımı için tahsis edilmiş, kullanılacak tüm malzemeler bu alanda depolanmıştır. Kat görevlisi iş bitiminde duş, üniforma değişimi gibi kişisel hijyen içeren gereksinimlerini burada karşılayıp otelin diğer alanlarına geçmektedir.

Bu oda içine bir odada ihtiyaç olacak tekstil grubu (tek kişilik çarşaf ve havlu grubu, yorgana geçirilmiş nevresim, yastığa geçirilmiş yastık kılıfı) ayrı poşetler içinde bekletilmekte ve paket şeklinde alınarak oda temizliğine girilmektedir.

 • Otelin ortak kullanım alanlarında gazete, dergi, plastik içerikli ürünler ve tanıtım broşürleri kaldırıldı.
 • Tüm kanepe, koltuk ve halı gruplarına buhar ile temizlik uygulaması yapıldıktan sonra kalıcı antiviral dezenfeksiyon yapıldı.
 • Asansör, yürüyen merdiven, merdiven ile bunların çağırma butonları-kayışları vb. gibi el temasının yoğun olacağı alanlar dezenfekte edildi ve yenileme sıklığı kullanım oranlarına göre belirlendi.
 • Otelin giriş alanındaki x-ray cihazının misafir eşyası le temas eden tüm bölümleri aygıt kapatılarak tek tek kalıcı dezenfeksiyon uygulamasından geçirilerek çapraz bulaşma riski indirgendi.
 • Otelin personel ve misafir girişinde hijyen paspası uygulamasına geçildi.
 • Tüm genel alan wclerinde klor ve alkol bazlı temizlik sonrası kalıcı dezenfeksiyon uygulaması yapıldı, günlük detay  temizliği buhar ile ; ara bakımları ise alkol bazlı dezenfektan ve klor bazlı temizlik ürünü ile yapılıyor.
 • Kullanılan sabun dezenfektan oranı daha yüksek bir ürün ile değiştirildi.
 • Resepsiyon alanı önüne (Her ekran karşısına) ayrı birer banko konularak misafirlerin imza vb. gibi işler için kullanacağı özel alanlar yaratıldı ve resepsiyon görevlileri ile aradaki koruyucu mesafe belirlendi. 
 • Tüm misafir ortak kullanım alanlarında uygulanan günlük/detay temizlik ile dezenfeksiyon tüm arka alanlarda da aynı şekil ve ürünler ile uygulanmıştır.

Personel kullanım alanlarına el dezenfektanları yerleştirilmiş, maske-eldiven dağıtılmış, kullanım eğitimleri verilmiştir.

The hotel grounds are gorgeous, with spectacular views from the pool and the terrace restaurant. Our room had an enormous balcony with breathtaking views.

The Marmara Bodrum

Sevdikleriniz ile birlikte sevgi ve huzur dolu, sağlıklı Bayramlar dileriz🤍🙏🏼 https://t.co/NumRsaMEPN

The Marmara Group

Kafessiz Yumurta Tedarik Taahhüdü18 Ara 2020

BENİ OKU