CHOOSE LOCATION

HOTELS

BOOK NOW

The Marmara Catering

More than 25 years of irresistible flavours; The Marmara Catering

The Marmara Catering

The Marmara Catering, which caries its 5 star quality services to outside the hotel, combines Turkish cuisine with the world’s different cuisines in order to create special menus for prestigious events for over 25 years.

The Marmara Catering offers you a heavenly experience with its master-class chefs and executives by creating menus, which are harmonic with the concept and place.

The Marmara Catering handles the process of “catering” precisely from the beginning till the end. With the help of its strong and experienced crew, it captures the place before the event and prepares the most suitable organisation by considering the demands of the owner, season, the number of the guests, the profiles of the guests and the concept. It also serves alternatives for those who’d like a personalised menu.

The Corporate profile, experinece and the references of The Marmara Catering point the quality of its works.

The Marmara Catering
PRIVACY

PRIVACY

Privacy, which is one of the most sensitive subjects for the event owners, is given to you with the guaranty and trustworthiness of The Marmara Catering. This is why, The Marmara Catering is the preference of a lot of celebrities and organisations.

BUTLER SERVICE

BUTLER SERVICE

With Butler Service, you’ll only be getting in touch with one authority, who will respond to all your needs in this process. With this unique sercive, all you have to do is enjoy your special day

CUSTOMIZED SERVICE

CUSTOMIZED SERVICE

The menus, services and presentation of The Marmara Catering are designed and specialised according to your demands. If you wish, we can also make you contact to our chefs and executives.

TESTIMONIALS

Saudia olarak organizasyon öncesi, süresince ve sonrasında The Marmara Taksim personeli ve sizlere güler yüzünüz, yardımseverliğiniz, misafirperverliğiniz ve anlayışınız için çok teşekkür ederiz.

Saudia Airlines

Çok güzel bir toplantı geçirdik. Öncelikle bunun için size ve tüm ekibe çok teşekkür ediyorum.

İbrahim Ethem Ulagay

Her şey için çok teşekkür ederiz. Bizim için harikaydı, tüm çevremize sizleri tavsiye edeceğiz.

Alp & Merve Arabacıoğlu Düğün

Çok keyifli ve başarılı bir organizasyondu. Tüm ekibe çok teşekkür ederiz. Her şey son derece güzel ve özeldi.

Orhan & Şehla İsvan Düğün

21 Haziran 2016 tarihinde vermiş olduğumuz iftar davetimizde her zamanki gibi profesyonel tavrınız, kaliteli servisiniz ve güler yüzlü ekibiniz ile bizleri yine mutlu ettiniz.

Betül Bayraktar

Başta yöneticiler ve Tolga usta olmak üzere, etkinlikte emeği geçen tüm ekibinize teşekkür ederiz. Her şey çok güzeldi, ellerinize sağlık tekrar.

Türkiye Jokey Kulübü – White Turf Daveti

Ufak çapta, fakat prestijli bir grup olması sebebiyle sizlerden gruba çok daha fazla özen gösterilmesini talep etmiştik. Sizler de bu çerçevede destek vererek bizleri kırmadınız ve her zamanki profesyonelliğiniz ile çalıştınız.

Visitur – DHL İhracatın Yıldızları Ödül Töreni

30 Nisan 2016 akşamı düzenlediğimiz akşam yemeği etkinliği ile ilgili olarak tüm katılımcılar adına size ve ekip arkadaşlarınıza çok teşekkür etmek istiyorum.

Genom Bilişim

16 Nisan 2016 tarihinde oğlumuz Mustafa ile Kızımız Sinemin düğün törenleri otelinizde gerçekleşti. Bizler çok memnun ve mutlu olduk. Tüm misafirlerimizden güzel geri dönüşler aldık.

Bülent Odaman

Dün gerçekleştirdiğimiz Genel Kurul toplantımız sırasında takımınızın göstermiş olduğu yakın ilgi ve destekleriniz için çok teşekkür ediyorum.

AKDER

References

Making your dreams come true for over 25 years...

DO YOU HAVE ANY QUESTIONS?

The Marmara Catering offers you a heavenly experience with its master-class chefs and executives by creating menus, which are harmonic with the concept and place.

The Marmara Taksim

  • The Marmara Taksim
  • The Marmara Pera
  • The Marmara Sisli
  • The Marmara Antalya
  • The Marmara Bodrum
  • The Marmara Suadiye

DEC 03 - DEC 04, 2021

Follow Us

Sign up and receive exclusive offers from The Marmara Collection

Commitment to Sourcing Cage-Free Eggs

Commitment to Sourcing Cage-Free Eggs

2022 August 13

READ ME
The Marmara Taksim: The Best Hotel in Istanbul

The Marmara Taksim: The Best Hotel in Istanbul

2022 August 13

READ ME